Kelionės dviračiais – smagu, aktyvu ir įdomu!

120

Dviraciu nuoma dzukijojeKad ir kaip bebūtų gaila, saulėtų ir šiltų orų mūsų regione būna išties nedaug, todėl vėjai, sniegas ir šaltis yra daug dažnesnis draugas nei saulė ar svaiginantis karštis. Štai kodėl atėjus vasarai itin norisi tuos tris ypatingus mėnesius praleisti kaip įmanoma smagiau ir efektyviau. Labai dažnas ir populiarus atostogų ar tiesiog savaitgalio praleidimas vasarą, tai kelionės baidarėmis. Įvairūs baidarių nuomotojai siūlo skirtingus maršrutus, įvairiomis Lietuvos upėmis, pavyzdžiui, Ūla, Merkiu, Grūda ar kitomis. Tačiau ar žinojote, kad visas šias apylinkes apžiūrėti galima ir kitokiais būdais, pavyzdžiui, dviračiais?

Dviračių nuoma – populiarus atostogų praleidimo būdas

Dviračių nuoma tampa itin populiariu laisvalaikio praleidimo būdu ir puikia baidarių alternatyva. Juk ne visi moka plaukti, ne visus vilioja sraunios upės, o smagiai paatostogauti atsisakytų retas. Tad tam puikiai tinka dviračiai! Na, bet kam Jums pačiam vežtis savo dviratį, bereikalingai juo užimti automobilio vietą, jei galite su draugais nuvykti, pavyzdžiui, į Merkinę ir ten juos išsinuomoti.  Merkinėje yra dviračių nuomos punktas (“Sabo baidarės“), kuris nuomoja įvairiausius (vyriškus, moteriškus ir vaikiškus) dviračius ir suteikia galimybę įdomiai pakeliauti po Dzūkiją. Prieš kelionę dviračiais keliautojams yra įteikiamas žemėlapis su pažymėtais poilsio punktais ir lankytinomis vietomis, tad Merkinėje, galite ne tik pasivažinėti po apylinkes, bet ir sužinoti daug naujų bei įdomių dalykų apie vietoves, kuriose lankotės.  Maršrutai siūlomi įvairūs, rinktis galima nuo 5 iki 30-ies kilometrų, o geriausia tai, kad jie visi sudaryti taip, jog visada grįšite į pradinę vietą, ten, kur ir pasiėmėte dviračius, tad visos matomos vietovės bus skirtingos.

Kodėl verta atostogas praleisti Merkinėje?

Merkinė jau nuo seniausių laikų garsėja architektūriniais paminklais ir įspūdinga bei kvapą gniaužiančia gamta. Čia yra garsusis piliakalnis, menantis ant jo stovėjusią pilį, kuri istoriniuose metraščiuose minima XII a. Nuo piliakalnio atsiveria Merkio, Nemuno ir Stangės santaka. 1,5 km į pietvakarius nuo Merkinės, Nemuno kairiajame krante, yra Jonionių akmenys – senovinė paleoastronominė stebykla ir visą tai Jūs galite apkeliauti dviračiais! Argi nevilioja?

Taisyklės, kurių reikia laikytis nuomojant dviračius

Tačiau yra ir keletas taisyklių, kurių būtina laikytis, norint išsinuomoti dviratį. Pirmiausia nepamirškite iš anksto rezervuoti dviračių, kitu atveju galite negauti norimos paslaugos. Atvykę į vietą ir pradėję savo kelionę nepamirškite laikytis kelių eismo taisyklių. Neišklyskite iš maršruto ir važiuokite tik dviračių takais arba asfalto ar betono danga, skirta važiuoti dviračiams. Vaikus iki šešių metų gali vežti suaugęs, tačiau vyresni vaikai gali važiuoti patys. Vežkitės tik būtiniausius dalykus (geriamą vandenį, maisto), kuriuos būtų nesunku pavežti. Taip pat nepamirškite kepurės, kas negautumėte saulės smūgio. Drabužiai – priklausomai nuo sezono ir oro lauke, tačiau, jei prognozuojami šalti ar lietingi orai, nepamirškite į krepšį įsimesti lietpalčio ir megztinio. Net kelionės dviračiais reikalauja tam tikrų taisyklių, tačiau laikantis jų kelionė bus be netikėtumų ir saugi. Taigi kaip matote dviračių nuoma, tai puiki alternatyva baidarėmis, ypač tiems asmenims, kurie nemėgsta vandens, ar nemoka plaukti.