Interjero dizainerių paslaptis: tinkamas apšvietimas padidina būsto erdvę

78

Ar Jums atrodo, kad Jūsų kambariuose ankšta ir maža vietos? Norėtumėte juose matyti daugiau erdvės? Turime Jums puikų patarimą, kuris padės sukurti didesnės erdvės iliuziją. Tam nereikia nei didelių investicijų, nei veidrodinių sienų ar brangių kambario rekonstrukcijų. Tam kad Jūsų kambarys vizualiai atrodytų didesnis tereikia tinkamo apšvietimo. Tokį apšvietimą Jums pasiūlyti gali interjero dizaineriai, tačiau žinant kelias gudrybes, tai lengvai galite padaryti ir patys.

Nuo seno žinoma, kad ryškus ir tolygus apšvietimas, kuria didesnių erdvių pojūtį. Svarbiausia, kad namuose būtų šviesu, visas apšvietimas būtų paskirstytas tolygiai, kad būtų kuo mažiau šešėlių. Norint išgauti kuo daugiau šviesos, rekomenduojama naudoti atsispindinčius paviršius. Kuo daugiau šviesa atsispindi nuo paviršių, tuo šviesesnė aplinka. Remiantis fizikos dėsniais, balta spalva ir jos atspalviai yra geriausi šviesos atspindėjimo „stiprikliai“, todėl norint sukurti didelės erdvės efektą, rekomenduojama sienų ir kitų spalvų paviršius rinktis šviesios spalvos. Šiuo metu galima rasti labai daug madingų interjero sprendimų su tamsiomis spalvomis, tačiau tamsios spalvos Jūsų namų erdves tik dar labiau sumažins.

Vizualiai didinant erdves, reikia nepamiršti apie grindis. Jos taip pat turėtų atspindėti, o ne sugerti šviesą. Šviesa taip pat puikiai atsispindės nuo šviesių spalvų ar blizgaus paviršiaus grindų. Rekomenduojama vengti kilimų, ypač storų, pagamintų iš sintetinių medžiagų. Net ir mažas kilimėlis, patiestas kambaryje sugers šviesą ir dar labiau mažins erdves.

Norėdami sukurti vienodą šviesos pasiskirstymą, turėtumėte žinoti apie šviesos sluoksniavimą. Interjero dizaineriai dažnai naudoja tokią techniką. Šviesos sluoksniavimo principas yra paremtas kelių skirtingų šviesos šaltinių derinimu. Šviesos sluoksniavimas yra naudojamas tam, kad apšvietimas įgautų ryškų ir vizualiai erdvę didinantį sprendimą. Šviesos sluoksniavime dažniausiai derinami tokie šviesos šaltiniai: LED panelės, LED paviršiniai šviestuvai, pakabinami šviestuvai, LED šviesos juostos.

Štai keletas apšvietimo salono ELMO vadovo Manto Zubausko patarimų, kaip galima sluoksniuoti apšvietimą ir vizualiai padidinti kambarį:

• jei Jūsų namuose svetainė yra sujungta su virtuve, apšvietimui rekomenduojama rinktis LED šviesos paneles, įleidžiamas į lubas. Taip neužimsite vietos erdvėje ir sukursite vienodą apšvietimą.

• Svetainėje rekomenduojami naudoti pakabinami šviestuvai. Jie sukuria jaukią ir ramią atmosferą, bei papuošia Jūsų kambarį kaip interjero detalė.

• Svetainėje ant sienų panaudoti „bra“ šviestuvus, kurie padės sukurti šviesos akcentus ant sienų.

• Norimas pabrėžti kambario detales rekomenduojama apšviesti akcentiniais šviestuvais. Tokiais šviestuvais gali būti apšviečiami paveikslai, skulptūros ar kitos interjero detalės, kurias norima akcentuoti.

• Jaukiai ir ramiai atmosferai sukurti puikiai tiks paslėptas apšvietimas. Jis sukuriamas LED šviesos juostelių pagalba ir tinka kaip pagrindinis ar papildomas apšvietimas.

• Pakabinami šviestuvai rekomenduojami naudoti virtuvės ir valgomojo erdvėje.

• Darbinėms erdvėms apšviesti puikiai tiks pakabinami šviestuvai arba LED juostelės, sumontuotos po spintelėmis.

Erdvės didinimo iliuzijai sukurti rekomenduojama rinktis LED apšvietimą. Jis yra perspektyviausias, skleidžia tolygią šviesą, taupo elektros energiją ir tarnauja daug ilgiau nei kiti šviesos šaltiniai.

UAB „ELMO technologijos“
elmo.lt