Kelių policija vairuotojams pataria nusiplauti transporto priemonių valstybinių numerių ženklus

170

autonumeriaiŠiandien Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, kuria siekta atkreipti vairuotojų dėmesį į eisme dalyvaujančių transporto priemonių valstybinių numerių tvarkingumą ir atitikimą nustatytiems techniniams reikalavimams. 

Pareigūnai pagelbėjo neprisiruošusiems nusiplauti automobilių vairuotojams. Sustabdžius automobilį per purvą neįžiūrimu valstybiniu numeriu, vairuotojams buvo siūloma pasinaudoti pareigūnų paruoštomis valymo priemonėmis ir vietoje nusiplauti transporto priemonių valstybinių numerių ženklus. Priemonės metu buvo nemažai atvejų, kai valstybinio numerių ženklų būklė neatitiko keliamų techninių reikalavimų.

Priemonė vykdyta pareigūnams vis dažniau pastebint, kad pastaruoju metu eisme dalyvauja transporto priemonės, kurių valstybinio numerio ženklai nešvarūs, sunkiai įskaitomi. Kartais valstybinis numeris (galima teigti – tyčia) paliekamas nešvarus ir neįkaitomas netgi tuomet, kai pats automobilis švarus ir tvarkingas.

Policija primena kelių eismo taisyklių reikalavimus

Kelių eismo taisyklėse (KET) nustatyta, kad eismo dalyviai privalo išmanyti Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymą, mokėti Kelių eismo taisykles ir jų laikytis (KET 5 p.), kad eisme dalyvaujanti transporto priemonė turi atitikti nustatytus techninius reikalavimus (KET 235 p.)

Kelių eismo taisyklių 4 priedo 1 p. nurodyta, kad transporto priemonės valstybinio numerio ženklai šviesiuoju paros metu turi būti įskaitomi iš ne mažesnio kaip 40 metrų atstumo, o galinio numerio apšvietimas turi būti toks, kad tamsiuoju paros metu numerį būtų galima perskaityti iš ne mažesnio kaip 20 metrų atstumo. 2 p. valstybinio numerio ženklus draudžiama uždengti apsauginėmis medžiagomis, lankstyti ar kitaip keisti jų formą, jie neturi būti apgadinti, užteršti ar surūdiję.

Už minėtų Kelių eismo taisyklių pažeidimą atsakomybė numatyta Administracinių teisės pažeidimų kodekse.

Policijos departamentas